Що таке заточка манікюрного інструменту.

Багато хто з Вас при покупці манікюрного інструменту хоч раз чув заяву продавця, що інструмент заточений вручну, або бачили ярлик «ручна заточка». Чули чи ні, в будь-якому випадку необхідно знати чим відрізняється інструмент, заточений вручну й той, що має заводську заточку. Само собою зрозуміло, що манікюрний інструмент заточений (далі, під словом «заточений», я буду мати на увазі саме ручну заточку), набагато перевершує інструмент із заводською заточуванням або як називають такий інструмент майстри-заточники – болванка.

Майстри недарма називають незаточенний інструмент «болванками». У переважній більшості випадків, інструмент із заводським заточуванням практично не годиться для обрізання кутикули, нігтів і т.п. «Матеріалів». Винятком є ​​коштовний професійний інструмент, такий як «Olton», «Henckels» і деякі перукарні марки «Jaguar», «KEDAKE» та ін. Багато майстрів манікюру підтвердять цей факт. Заточування манікюрного інструменту – актуальна тема. Більшість знаючих користувачів після купівлі ножиць або кусачок відразу ж несуть їх майстру на «доведення», а точніше на повномасштабну заточку. Часто новий інструмент не ріже або висмикує шкіру, чи ріже, але тільки кінчиками. Також може відрізнятися довжина полотен – одне трохи довше іншого, інструмент іноді має щербини на ріжучих кромках. У більшості випадків кінчики і ріжучі кромки ножиць, кусачок, пінцетів такі товсті, що ними неможливо вхопити шкіру, відкусити врослий ніготь або висмикнути окремий тонкий волосок.

І хоча багато продавців манікюрного інструменту заявляють, що їх інструмент заточений, ситуація неоднозначна.

Існує три схеми дій роздрібних продавців:

1. Закупивши не заточений інструмент, вони продають його в тому ж вигляді.

2. Закупівля вже заточеного інструменту. Деякі оптові продавці частину інструмента заточують. Такий інструмент мало чим відрізняється від НЕ заточеного, оскільки інструмент заточується «оптовим заточуванням». Майстри-заточники заточують оптові партії дуже швидко, і в основному акцент робиться на зовнішній вигляд інструменту. Ріжучі властивості при цьому дуже посередні. Коли майстру необхідно заточити кілька тисяч ножиць за 2 дні, про високу якість говорити не доводиться. Та й зовнішній вигляд не завжди на високому рівні. Голівка кусачок, полотна ножиць можуть бути подряпані або не чисто відшліфовані, кінчики можуть відрізнятися по довжині тощо.

3. Закупив не заточений інструмент, вони віддають його майстрові на заточку і лише після цього продають. В даному випадку, багато залежить від майстра. Про це я згадаю трохи пізніше.

При першому варіанті і говорити не треба. Тверда двійка! Другий варіант не набагато краще першого. Хоча в окремих випадках виловити декілька нормальних інструментів можливо, але це нам не підходить. Лотерея хороша не при покупці манікюрного інструменту. Я думаю, Ви погодитеся! І лише третій варіант прийнятний. Правда, з деяким але. Дуже часто інструмент заточується тим самим «оптовим заточуванням» й лише через те, що партії роздрібного продавця невеликі, якість значно вище. У третьому варіанті, я маю на увазі «роздрібну» заточку. При такій заточці кожен інструмент перевіряється дуже ретельно, відповідно ціна роздрібного заточування вище оптової в 3-5 разів. Саме через досить високі ціни «роздрібного» заточування багато продавців не затрудняються витрачати на це додаткові гроші, оскільки собівартість інструменту значно підвищується.

Існує ще «індивідуальна» заточка – коли користувач приходить до майстра-Заточника зі своїм особистим комплектом інструменту. У цьому випадку інструмент заточується при Вас, і якість досягається така, яка необхідна Вам. Природно, якщо заточник компетентний. Загалом, слово «індивідуальна» говорить саме за себе. Ціна такої заточки варіюється в середньому від 5 до 10 доларів. Ні в якому разі не плутайте «індивідуальну» заточку з людьми, які кочують між салонами і перукарнями зі своїм устаткуванням. Про них докладніше в «поширених помилках».

Багато наших клієнтів запитують, скільки часу працюватиме інструмент після заточки. Неоднозначне запитання. Принаймні, це залежить від трьох чинників: від якості інструменту, від якості заточування і від правильного догляду за інструментом. Якщо всі ці фактори позитивні, то інструмент може обійтися без заточування 1-2 роки. Але термін буде істотно відрізнятися у майстра манікюру з десятком клієнтів на день і у пані, що робить собі манікюр 1-2 рази на тиждень.

Ознаки якісної заточування
Перед описом ознак орієнтуйтеся на спрощені схеми інструменту з назвами їх частин (мал. 1): 

Мал. 1

• Зверніть увагу на зовнішній вигляд інструменту – всі робочі площини повинні бути ретельно оброблені (без подряпин, зазубрин, плям, нагару тощо); кінчики кусачок для кутикул і кусачок повинні бути тонкими і однаковими по довжині і ширині. Ріжуча частина повинна бути рівною без різких зламів. Обидві половини суглоба в закритому стані не повинні перехрещуватися (мал. 2).


Мал. 2
• Потім спробуйте хід інструменту – кілька разів відкрийте та закрийте інструмент:
• Кусачки повинні рівно і без зусилля відкриватися і закриватися, не припустимі залипання (тобто якщо після закриття пружина не може їх розтиснути або робить це ривком), клацання (при закритті ріжучі кромки видають клацання – такі кусачки затупятся через місяць роботи). Ріжучі кромки повинні сходитися від носика до п’ятки, при цьому, коли ви злегка змикається кінчики, щілина в п’яті повинна бути менше 1/3 мм (це не відноситься до Педикюрно кусачок – у них леза можуть сходитися одночасно по всій довжині). Губки на кусачці повинні бути не більше 0,5 мм – якщо вони ширші, Вам буде важко обрізати кутикулу на бічних валиках. Кусачки не повинні «бовтатися» – обидві половини суглоба повинні бути щільно притиснуті одна до одної (одна з ознак розхитаності – клацання при змиканні).
• Леза ножиць повинні плавно закриватися (без ривків). Не можна щоб ножиці закривалися із зусиллям. У цьому випадку леза будуть зчісувати метал одне з одного і завальцьовується, тобто закруглиться, що призведе до швидкого зношування і затуплення. На ріжучих кромках не повинно бути зламів – це повинна бути одна суцільна площину. Також на ріжучих кромках не повинно бути великих рисок і як наслідок зазубрених країв. При цьому заполіровані вони теж не повинні бути – це призводить до вискользування кутикули або нігтя з під леза. Для перукарських ножиць з ковзаючим ходом, навпроти, головною вимогою виступає бездоганно відполіровані ріжучі кромки і відмінний м’який хід.
• Пінцет – губки повинні бути однаковими по довжині і ширині. Ширина повинна бути не більше 0,5 мм. Стисніть пінцет і спробуйте провести губками по тильній стороні кисті – губки повинні дряпати шкіру. Шкіра в районі ока дуже ніжна і погано оброблений пінцет доставить масу неприємних відчуттів. Щоб перевірити якість захоплення волоса пінцетом – злегка стисніть пінцет, щоб губки тільки доторкнулися і з внутрішньої сторони подивіться на них на просвіт – не повинно бути щілин і дірочок.
• Весь інструмент необхідно перевіряти на предмет ріжучих властивостей.
Але ні в якому разі не вимагайте у продавців можливості випробувати інструмент на собі – якщо продавець дозволяє це робити, забирайте ноги. СНІД і багато інших хвороб не так вже й рідкісні, щоб ризикувати – невідомо скільки людей до Вас відрізали цим інструментом кутикули або нігті.

Перевірка заточування інструменту

Як же перевірити ріже чи ні манікюрний інструмент, що вам сподобався? Спосіб є. Кусачки для кутикул і кусачки перевіряються на тонкій поліетиленовій плівці. Як правило, там де Ви купуєте інструмент є невеликі пакувальні пакети (їх ще називають «майка»). Це можна робити на них. Затисніть без натягу край такого пакета в пальцях і спробуйте прорізати його. Якщо леза зажовує пакет, значить те саме вони будуть робити з вашою кутикулою. Деякі майстри перевіряють інструмент мокрим папером (на туалетному, альбомному папері тощо). Перевірено роками практики і десятками тисяч інструментів. І тим більше кутикульний інструмент не перевіряється на ваті. Не буду вдаватися в подробиці, але це найгірший варіант.

Нігтьові ножиці і кусачки на тонкій плівці не перевіряв. Майстри їх перевіряють на ізоляційній стрічці або на товстому папері (принтерний підійде). Також педикюрні кусачки проглядаються на просвіт в закритому стані – між лезами не повинно бути щілин і просвітів (допускається невелика щілина біля самої п’яти).

Перукарські ножиці перевіряються на распушеній ваті – леза повинні легко відрізати ворсинки і ніде не чіпляти їх. Особливо звертайте увагу на кінчики.

Філіровочні ножиці перевіряються на тонкій плівці (на тій же яка використовується для перевірки кутикульного інструменту). Кожен зубець повинен залишити чіткий проріз – у вас повинен вийти пунктир на плівці з прорізів і цілих ділянок. Леза ніде не повинні зажовувати плівку.

Існують правила, які допоможуть вам продовжити термін їх служби

• Не вибивайте волосся, шкіру, нігті з інструменту об гребінець, стіл тощо, користуйтесь тканиною;
• не кип’ятіть інструмент в домашніх умовах, звертайтеся в салони краси (деякі за плату можуть надати таку послугу);
• тримайте інструмент в захисних чохлах, футлярах. Уникайте контакту інструменту один з одним – це тупить ріжучі поверхні. Це ж може трапитися з кусачками, якщо Ви будете класти їх на тверду поверхню полотнами вниз;
• не зловживайте дезінфікуючими розчинами і апаратами – це також призводить до швидкого притупленню ріжучих частин інструменту;
• після використання інструменту, бажано вимити інструмент, висушити феном і обов’язково змастити маслом. Особливо ретельно обробіть маслом суглоб інструменту (мал.3), оскільки туди забивається жир, волосся та інше сміття, що дуже скорочує термін служби інструменту;

Мал. 3

• стежте, щоб в перукарських ножицях був робочий натяг полотен, щоб полотна не бовталися при змиканні. Якщо вони будуть бовтатися, то це призводить до завальцювання ріжучих поверхонь на обох полотнах, тобто заокругленню площин;
• не намагайтеся заточувати інструмент самостійно на підручних засобах;
• своєчасно заточуйте інструмент у досвідченого майстра-заточника;

Міфи про заточення:

Лазерна заточка – такого поняття не існує. Є алмазна заточка, тобто інструмент заточується на алмазних колах. Але деякі пані помилково називають це лазерним заточуванням.

Самозагострювальний інструмент – Я неодноразово заточував «самозагострювальний» інструмент. Нісенітниця! Можливо, такий інструмент тримає заточення трохи довше іншого, за рахунок різної твердості внутрішній площині ножиці і ріжучої кромки, але це не передбачає “вічність”. Точно те, що його необхідно заточувати, як і весь інший інструмент.

Кочуючі майстри – існують майстри, які ходять по салонах краси, перукарнях зі своїми верстатами та інструментом. Заточують інструмент на місці. У більшості випадків подібні майстра видають неякісну послугу, а буває і псують інструмент безповоротно. Будьте обережні, зв’язуючись з “кочівниками”.

“Solingen” – слово “Solingen” пишеться з великої, так як це назва німецького міста. Такий напис часто можна бачити на інструменті. Так от, Solingen – це не назва фірми, а просто вказівка ​​на інструменті міста, де його виготовили. А ось фірмою, яка виробляє інструмент, може бути і ZINGER, і Jaguar, і так далі …

Джерела тексту: нажаль були втрачені після оновлення сайту декілька років тому.