Типи машинок для стрижки волосся

Існує велика кількість машинок для стрижки волосся. Але, незважаючи на те, що всі вони служать для однієї мети – стрижки волосся, не всі вони однакові. Різниця, само собою, полягає не тільки в імені фірми виробника, потужності пристрою і ціною. Дана стаття допоможе Вам вибрати машинку, що відповідає Вашим вимогам.

Всі існуючі нині машинки для стрижки волосся поділяються за принципом роботи на три типи: вібраційні, акумуляторні і роторні.

Вібраційні машинки.

Цей тип машинок є самим малопотужним: робоча потужність вібраційного мотора варіюється від 8 до 15 Ватт.

Існують машинки, інтенсивність вібрації (потужність) яких можна регулювати. До таких моделей відносяться: Moser 1400, Moser 1170, а також, повні їх аналоги – всі дешеві китайські машинки, що продаються на ринках. Всі вони оснащені спеціальним регулювальним гвинтом, розташованим на бічній стороні корпусу. При плавному повороті регулювального гвинта за годинниковою стрілкою частота вібрації збільшується, проти годинникової стрілки – зменшується.

У всіх інших моделей вібраційних машинок, як виготовлених компанією Moser, так і іншими виробниками, якір і котушка змонтовані таким чином, що не дозволяють регулювати інтенсивність вібрації, тобто потужність таких машинок відрегулювати вручну можна.

Основним недоліком вібраційних машинок для стрижки волосся є те, що майже всі вони, за винятком машинки Oster 616, оснащені незнімними ножами, що значною мірою ускладнює догляд за ними. Для чищення і змащення нож потрібно відкручувати від корпусу, і виконувати цю процедуру слід після кожного робочого дня. З причини цього, вібраційні машинки використовувати професійно не рекомендується.

Акумуляторні машинки.

Більшість акумуляторних машинок випускаються зі знімними ножами, що дає їм перевагу перед вібраційними машинками.

Практично всі нині існуючі акумуляторні машинки комплектуються нікель-кадмієвих (NiCd) або нікель-металогідридними (NiMH) акумуляторами. На відміну від акумуляторів, виготовлених на основі літію, нікелеві батареї мають один суттєвий недолік: їх рекомендується заряджати тільки тоді, коли вони максимально розряджені, інакше ємність акумулятора поступово скорочується, в результаті чого час роботи машинки від зарядки до зарядки також стає менше. Це явище отримало назву «Ефект пам’яті».

Максимальний період часу роботи машинки між зарядками обумовлюється корисною ємністю акумулятора, яка дорівнює заводському максимуму тільки при першому використанні машинки. З кожним новим циклом розрядки-зарядки корисна потужність зменшується аж до повного виходу з ладу акумуляторної батареї. «Час життя» акумулятора залежить від інтенсивності використання машинки та дотримання правил догляду за акумулятором, і може скласти від декількох місяців до декількох років.

Переважна більшість моделей акумуляторних машинок здатні працювати безперервно близько 50-60 хвилин. З огляду на тривалість зарядки (близько години), можна зробити висновок, що такі машинки неможливо використовувати при роботі «на потік».

Роторні машинки.

Пристрої цього типу є найпотужнішими, і призначені для інтенсивної роботи з постійним потоком клієнтів. Потужність роторних машинок – від 20 до 50 Ватт. Настільки висока потужність забезпечується роторним двигуном змінного струму. Характерною ознакою такого двигуна є високий ступінь нагріву при довгій роботі: робоча температура від +60 ° C і вище. Внаслідок нагріву двигуна гріється і корпус машинки.

Для охолодження двигуна на корпусі зазвичай передбачені спеціальні прорізі, однак, на сьогоднішній день існують машинки (всі моделі Andis і Thrive 801), в корпусі яких вентиляційні прорізи не передбачені. Двигуни цих пристроїв були схильні модернізації, що знизило ступінь їх нагріву в роботі до безпечного мінімуму.

Говорячи про перегрів, потрібно зупинитися на одному важливому моменті. Машинці з роторним двигуном, після певного періоду безперервної роботи необхідно давати час для того, щоб двигун остудилося, оскільки через перегрів машинка може вийти з ладу.

Резюме.

Робота з постійним потоком клієнтів не повинна бути затримана “технічними причинами”. Щоб не губилися дорогоцінні хвилини, майстру-перукаря необхідна машинка з роторним двигуном. Адже незважаючи на те, що ротору необхідний “відпочинок”, він призначений саме для великих навантажень, має більшу потужність і незалежний від елементів живлення. Але роторні машинки – найбільш дорогі і в деяких випадках недостатньо мобільні, тобто “прив’язані” до шнура харчування.

Питання незалежності від довжини шнура живлення знімають акумуляторні машинки, які теж недешеві, але дуже зручні у використанні. Практично всі моделі акумуляторних машинок здатні працювати як від вбудованого блоку акумуляторних батарей, так і від мережі.

Але не варто забувати, що машинка, включена в мережу, заряджається! Щоб не погубити акумулятор і продовжити термін його служби, в мережу такі машинки потрібно включати тільки якщо акумулятор “не тягне” – потужність машинки падає, стрижку продовжувати можливості немає.

Бюджетним, “домашнім” варіантом можна вважати покупку вібраційної машинки з незнімним ножем. Якщо стрижка лише хобі, і, постригся рідних, друзів і знайомих, Ви витрачаєте не більше двох-трьох годин на тиждень, то швидше за все, Вам не захочеться переплачувати за зручності, і відкрутити ніж для чищення і змащення буде зовсім не складно.

Вібраційні машинки можна використовувати професійно, але якщо майстер не хоче або не має можливості затримуватися надовго в кінці робочого дня, витрачаючи дорогоцінні хвилини вільного часу на демонтаж ножа, чистку та взяття його на місце, то варто придбати машинку зі знімним ножем. Варто відзначити, що вартість вібраційних моделей машинок зі знімним ножем знаходиться в одній категорії з вартістю акумуляторних і роторних машинок, програючи при цьому в потужності.

Джерело – www.napukmaxep.ru