На що потрібно звертати увагу при перевірці якості заточування манікюрного та перукарського інструменту:

  1. Манікюрні кусачки (вони ж манікюрні щипчики і ножиці для кутикули (правильніше називати їх ножиці для кутикули (за версією Вікіпедії (спасибі автору за відмінну статтю, яку можна прочитати там же). При перевірці потрібно звернути увагу на сходження полотен (повинна бути невелика щілина, яка, при змиканні ножиць для кутикули, повинна зникнути починаючи від кінчики інструменту, закінчуючи п’ятою, в іншому випадку інструмент швидко затупится або зовсім буде рвати кутикулу). Як правило кусачки (щипчики, ножиці для кутикули) перевіряють на поліетилені (інструмент повинен без ускладнень і з мінімальним зусиллям прорізати плівку). Якщо для щипчиків (ножиці для кутикули, кусачки) не постає необхідності у заточувнні кожні 3-7 * днів – незадовільна робота; 2-4 * тижня – задовільна; 1,5 – 6 * місяців – відмінна робота! Зворотний механізм повинен бути справний і не повинен бути тугим.
  • *Залежить від якості інструменту і робочого навантаження (при інтенсивній роботі термін роботи інструменту істотно скорочується).
  1. Манікюрні ножиці. При перевірці якості заточування у манікюрних ножиць слід звернути увагу на ріжучу кромку – на ній не повинно бути ніяких пошкоджень. Ножиці повинні сходиться і розходиться плавно (якщо манікюрні ножиці сходяться не плавно, це призводить до тертя і деформації робочого полотна, через що інструмент швидко прийде в непридатність). Так само як і кусачки, манікюрні ножиці перевіряються на поліетилені.
  2. Перукарські ножиці. При перевірці слід в першу чергу звернути увагу на цілісність ріжучої кромки. Кращого всього перевіряти якість заточування на справжньому волоссі або на перуці (ми перевіряємо на перуці). Потрібно повільно відрізати невеликий локон волосся, при цьому волосся не повинне тікати від суглоба ножиць, а повинен плавно відрізуватися. Заточення перукарських ножиць складна і копітка справа, яка вимагає багато знань і досвіду.
  3. Шабер. Індивідуальні вимоги, індивідуальний підхід. Одним майстрам потрібен гостро заточений шабер, іншим навпаки. Все залежить від школи і звички. Як скажете, так і зробимо.
  4. Пушер. Нігтьові кусачки і нігтьові ножиці. Цими інструментом користуються не багато майстрів. Повинні з легкістю прорізати не товсту картонку (з клацанням).
  5. Ніж від перукарської машинки. Не повинно бути жодних сторонніх шумів. Плавний і рівний хід.

Джерело – http://netupy.ru