Як правильно вибрати ножиці?

Таке питання часто виникає у перукарів, причому не тільки у початківців, але й у досвідчених майстрів. Адже в різноманітті пропонованого інструменту нелегко вибрати саме той, який буде відповідати індивідуальним вимогам і запитам майстра. Сучасні моделі професійних ножиць дуже різноманітні, тому підходьте до вибору свого головного інструменту більш ніж ретельно і без поспіху.

При покупці ножиць в першу чергу треба потримати їх у руках, спробувати в русі, постригти волосся, якщо є така можливість. Вибір робити одночасно з 3-5 моделей щоб відчути різницю. Ножиці повинні «лягати» в руку, Ви не повинні відчувати дискомфорт. Рекомендуємо Вам купувати ножиці у професіоналів.

На що ж вам слід звернути увагу при виборі ножиць?

  1. На комфортність, зручність при роботі.
    Зручними вважаються такі ножиці, які майстер використовує кілька годин і не відчуває втоми рук. Для підвищення комфортності майстрів-перукарів фірми-виробники ножиць створили ножиці з різними формами ручок: симетричні, зміщені і напівзміщеними.Вибір форми залежить від уподобань майстра. Класична, стандартна форма суттєво програє ножицям зі зміщеними кільцями (асиметрія), які спрощують деякі види робіт і зменшують м’язову напругу пальців і зап’ястя. Хоча все це дуже індивідуально. Найкраще, при виборі ножиць взяти їх у руку і відчути, як вони лежать, твій це інструмент чи ні.Також для зручності майстра на багатьох моделях ножиць є спеціальний упор для мізинця, що дає можливість прикладати менше зусиль у процесі стрижки. Він може бути жорстко закріпленим або знімним.Часто ножиці комплектуються змінними вставками для кілець, які дозволяють зменшити діаметр кілець і захищають пальці від алергічних реакцій при контакті з металом.
  2. На матеріал, з якого виготовлені ножиці.
    Класичні ножиці робляться з вуглецевої сталі, адже чим більше вуглецю, тим більше ножиці піддаються загартуванню і їх можна зробити твердіше під час виробництва. Рівень твердості вимірюється за шкалою Роквелла і позначається HRC. Професійні перукарські ножиці виготовляють з марок сталі з рівнем твердості від 58 HRC до 62 HRC за шкалою Роквелла. Чим твердіше сталь, тим довше прослужить інструмент. Але якщо показник твердості стали вище 62 HRC, ножиці будуть відрізнятися підвищеною крихкістю. Для підвищення твердості і зносостійкості до складу сплаву додають ванадій, молібден. Вольфрам і ванадій збільшують міцність. Додавання хрому і нікелю роблять сталь стійкою до корозії, тобто нержавіючою.Ножиці можуть мати і додаткове покриття – наприклад, хромоване або титанове. Це забезпечує інструменту підвищену зносостійкість і гіпоалергенність завдяки властивостям даних металів. Використання позолоти в покритті служить чисто декоративним цілям.Японські виробники мають вікові традиції виготовлення сталі і високоякісного інструменту. Можна сказати, що японська сталь найякісніша. І багато європейських фірми – виробники виготовляють ножиці з високоякісної японської сталі і вказують це на ножицях. Звичайно, неозброєним оком практично неможливо визначити якість сталі. Щоб не помилитися, краще довіритися відомій торговійсмарці та придбати інструмент безпосередньо у офіційних представників або дилерів, що забезпечить вам кваліфікований сервіс і грамотну консультацію.
  3. На заточування лез.
    Із заточування леза можна судити про гостроту ножиць. Чим менше кут заточування ріжучої кромки – тим гострішим буде інструмент. Зазвичай використовується проста заточка лез, при якій ріжуча кромка заточена під кутом 40-50 градусів. На дорогих моделях ножиць, наприклад «Joewell», від компанії «TOKOSHA Ltd.», виконана спеціальна заточка «Convex», з її допомогою отримують дуже гладку ріжучу кромку, яка забезпечує при стрижці ідеальний зріз.Стандартна заточка (“регуляр”) краще виконує тупий зріз (має кут 42-45 градусів). Це видно по характерній грані.
    Заточення “конвекс” (опуклість) хороше для ковзаючого зрізу, має кут 38 градусів. Полотно з таким заточуванням відрізняється більш опуклими і плавними формами.
  4. На плавність роботи при відкритті і закритті ножиць
    Правильно відрегульовані ножиці м’яко закриваються, але їх полотна можна зупинити в будь-якому положенні, і вони так і зафіксуються. У високоякісних перукарських ножиць тиск закриття становить близько 25 грам. Під час різання леза вступають в зіткнення, і виникає тертя. Щоб його зменшити, місця дотику поліруються і змащуються.Дуже зручно мати ножиці з регулюючим гвинтом. Він дозволяє поліпшити якість зрізу, регулювати зусилля на власний розсуд, а також залежно від товщини і структури волосся. Але, неправильно затягнутий гвинт призводить до додаткової фізичному навантаженні на пальці руки. Крім того, можливий ефект “закушування” волосся. Для перукаря дуже важливо працювати з правильним зусиллям притиску полотен. Якщо у Вас немає певного досвіду регулювання, краще звернутися до фахівця.
  5. На країну виробника ножиць
    У світі існує багато відомих виробників хороших ножиць, але в останні кілька років справжнім хітом у спільноті європейських і американських перукарів стали японські ножиці. Особливо популярні вони у Великобританії і Скандинавії.У японців дуже жорстке і товсте волосся, тому у виробників ножиць в Японії найвищі вимоги до якості ножиць.Японські ножиці відрізняються високою якістю і незвичайним дизайном. Вони надзвичайно зручні при виконанні роботи будь-якої складності.Японські ножиці часто мають серійний номер, логотип або бренд виробника. Якщо присутній напис “японська сталь”, то такі ножиці зроблені з японської сталі, але в інших країнах.
  6. На вартість ножиць
    Професійні ножиці – досить-таки недешевий інструмент. Починаючому перукарю не варто відразу купувати дуже дорогі ножиці, але це не означає, що він повинен використовувати низькопробний інструмент. Хорошу пару ножиць професійної якості можна придбати за 770 грн. Високоякісні професійні ножиці для майстрів перукарів мають вартість понад 1275 грн, високотехнологічні ножиці не можуть бути дешевими. Високі ціни на японські ножиці обумовлені великою часткою ручної праці в їх виробництві та використання високоякісних сталей
    Звичайно, ціна на інструмент залежить від ергономіки (дизайну) ножиць, від якості сталі і популярності бренду.
  7. На те, для яких стрижок будуть використовуватися ножиці
    Залежно від виду лез ножиці поділяють на прямі і філіровочні.Ножиці для прямого зрізу виконані з мікронасічкою, що запобігає ковзанню волосся по полотну. Зазвичай такими ножицями виконуються чоловічі стрижки. Ножиці без мікронасічки є універсальними і дозволяють виконувати техніку ковзаючого зрізу.Залежно від розташування зубів на одному або двох полотнах філіровочні ножиці бувають односторонніми і двосторонніми. Вони відрізняються кількістю і формою зубів. Філіровочні ножиці допомагають майстру за лічені хвилини впоратися з деякими непростими завданнями, захоплені прядки тоньшають і роблять довжину волосся різною. Філіровочні ножиці з зубами різної ширини допомагають створити м’які ступінчасті стрижки і додати об’єм тонкому волоссю. Філіровочні ножиці із зубами призмовидної форми роблять точну лінію зі злегка пом’якшеними контурами. Існують філіровочні ножиці з рідкими зубами, називаються флажковими.Моделі професійних ножиць бувають різної довжини. Довжина вимірюється в дюймах (дюйм = 2,54 см). Самий звичний іпользуемий розмір довжини ножиць складає 5-5,5 дюймів. Для основної роботи підбирайте ножиці з довжиною полотен приблизно такою ж, як і довжина ваших пальців. Для окантовки використовуйте ножиці з укороченою довжиною лез.

Також

Для творчої реалізації сучасному майстру необхідно мати кілька пар ножиць, щоб виконувати різні техніки стрижки. У набір повинні входити: ножиці для стрижки 5-5,5 дюймів, ножиці для стрижки довгого волосся довжиною 6 дюймів і кілька філірувальних ножиць.

Які б ножиці Ви не обрали, завжди пам’ятайте, що вони потребують ретельного догляду

Професійні ножиці – дорогий високоякісний інструмент, який буде довго служити Вам при правильному догляді і своєчасному сервісному обслуговуванні. Вибирайте таку модель, яка привнесе в Вашу роботу комфорт, зручність і подарує свободу творчості.

ВИБІР ЗА ВАМИ!! ХАЙ ЩАСТИТЬ!!!

Як правильно перевірити ножиці?

Беремо ножиці вертикально кінчиками вгору, тримаючи за одне кільце. Кільце другий полотна підняти на 45 градусів і відпустити. Правильне зусилля, коли підняте полотно опуститься, але не закриється до кінця, а між полотнами по всій довжині буде присутнє легке тертя.